Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Русија, 7 жртви


Седум луѓе загинале, меѓу кои и едно дете, а повеќе од 20 се повредени во сообраќајна несреќа во руската република Дагестан. Во сударот учествувале автомобил, автобус и минибус. Околу 30 илјади луѓе секоја година гинат во сообраќајни несреќи во Русија, што претставува земја со една од највисоките стапки на жртви во сообраќајни несреќи во светот.
XS
SM
MD
LG