Достапни линкови

Иванов се сретна со Прванов во Софија


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Софија се сретна со бугарскиот претседател Георги Прванов. Двајцата претседатели разговарале за повеќе теми. Иванов го информирал својот бугаски колега за прашањето за името, за евроинтеграциите на Македонија, за престојните избори и за економската сотојба. Двајцата претседатели, ја искажале својата подготвеност за натамошна соработка, јавува МИА.
XS
SM
MD
LG