Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, 8-мина мртви


Најмалку 8 луѓе загинале, 10 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во еден ресторан во северозападен Пакистан, во регионот Бајур.Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG