Достапни линкови

Во бомбашки напад во Авганистан, 4-ца загинати


Најмалку 4 луѓе се убиени во бомбашки напад на комплекс на владини згради, во северната авганистанска провинција Такхар, соопштуваат тамошните власти. Според официјалните извештаи, нападот се случил кога во комплексот се одржувал состанок. Еден од убиените е полициски шеф. Други детали за настанот не се дадени.
XS
SM
MD
LG