Достапни линкови

Мубарак треба да плати оштета на Египет


Поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак
Судот во Каиро ги казни со 90 милиони долари казна поранешниот претседател Хосни Мубарак и двајца поранешни министри, затоа што ја оштетиле економијата со тоа што ги исклучија телефоните и интернетот за времe нa немирите во јануари. Судот наредил Хосни Мубарак, неговиот поранешен премиер Ахмед Назиф и министерот за внатрешни работи Хабиб ал Адли да и ги платат парите на државата од своите лични средства.
XS
SM
MD
LG