Достапни линкови

Москва-Уапсени активисти кои се обидувале да одржат геј- парада


Десетици активисти за правата нa хомосексуалците се уапсени денеска во Москава, откако полиицјата се судрила со активистите кои се обидувале да одржат геј- парада. Активистите за човекови права се надеваа дека новиот градоначалник на Москва, Сергеј Собјанин, конечно ќе им овозможи да се одржи парадата, по неколку години одбивање.
XS
SM
MD
LG