Достапни линкови

Во Србија зголемена безбедноста пред митингот за Младиќ


Ратко Младиќ
Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави дека во земјата се засилени мерките за безбедност, пред планираниот протест на ултранационалистите во врска со апсењето на Ратко Младиќ. Mитингот ќе се одржи утре во Белград.
XS
SM
MD
LG