Достапни линкови

Обама-Русија да се вклучи во европскиот анти-ракетен систем


Претседателите на Русија и на САД, Дмитри Медведев и Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама денеска ја повика Русија да учествува во европскиот анти-ракетен систем. На средбата со полскиот претседател Бронислав Коморовски во Варшава, Обама изјави дека верува дека противракетната одбрана е нешто на кое треба заедно да соработуваат со Русите , бидејќи ги делат истите надворешни закани.
XS
SM
MD
LG