Достапни линкови

Тројца македонски државјани загинале во сообраќајна несреќа во Хрватска


Тројца македонски државјани загинале, а еден е потешко повреден изутрината во сообраќајна несреќа на автопатот Загреб – Белград, кај Нова Градишка, соопшти хрватската полиција. Автомобилот со кој патувале од Словенија кон Македонија, излетал од патот.
XS
SM
MD
LG