Достапни линкови

Русија ја укинува забраната за извоз на жито


Русија соопшти дека од наредниот месец ќе ја укине забраната за извоз на жито, по речиси една година откако беше воведена. Забраната требаше да биде укината во декември, но беше продолжена поради страхувањата од недостиг на жито во Русија и во оваа година.
XS
SM
MD
LG