Достапни линкови

Најавен протест на хомосексуалци во Москва


Активисти за правата на хомосексуалците од Русија, Европа и Соединетите Држави, планираат за денеска собир во близина на Кремљ во Москва. Градските власти го забранија овој собир и се заканија дека ќе ги уапсат сите што ќе се обидат да го одржат. Руските власти со години не дозволуваат демонстрации на хомосексуалци.
XS
SM
MD
LG