Достапни линкови

5-мина загинати од експлозија на бомба во Пакистан


5 лица загинале, а 10 биле повредени во експлозија на бомба во еден ресторан во пакистанскиот град Саларзаи. Според локалните власти, цел на нападот биле про-владини верски лидери, кои организирале милициски сили за битка против талибанците. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG