Достапни линкови

Претседателот Иванов денеска и утре во Софија


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска во Софија ќе има средба со бугарскиот претседател Ѓорѓи Прванов, а потоа ќе учествува и на меѓународната конференција, посветена на Балканот. Организатор на конференцијата е Балканскиот политички клуб, чиј основач е поранешниот бугарски претседател Жељу Желев.
XS
SM
MD
LG