Достапни линкови

Брамерц: Младиќ не можел да се крие сам


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц
Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска во Хаг изјави дека генерал Ратко Младиќ не можел 16 години да се крие без притоа некој да не му помага. Тој сепак наведе дека е прерано да се зборува кој би можело да биде вклучен во криењето на Младиќ и колку долго би траел процесот против него.
XS
SM
MD
LG