Достапни линкови

Индустриското производство во април порасна за скоро 12 насто


Скопје
Индустриското производство во Македонија во април годинава во однос на април лани забележа пораст од 11,8 отсто. Ова денеска го соопшти Државниот завод за статистика додавајќи дека индустриското производство во периодот јануари, април 2011 година, во однос на истиот период лани, е поголемо за 13,2 проценти.
XS
SM
MD
LG