Достапни линкови

Младиќ може да биде трансфериран во Хашкиот Трибунал


Serbia -- A combo phot shows Radko Mladic in Pale dated May 7, 1993 and in Belgrade after he was arrested on May 26, 2011
Судот во Белград реши дека Ратко Младиќ може да биде трансфериран во Хаг каде од Трибуналот е обвинет за воени злостроства и геноцид во БиХ. Неговиот адвокат најави жалба во понеделник.
Младиќ беше уапсен вчера по над 15 годишно бегство.
XS
SM
MD
LG