Достапни линкови

Ратко Младиќ едвај зборува, изјави синот Дарко


Сопругата и синот на Ратко Младиќ, Босилка и Дарко
Синот на Ратко Младиќ изјави дека неговиот татко имал два мозочни удари и дека одвај зборува, а неговата десна рака е делумно парализирана. Дарко Младиќ го посети неговиот татко во затвор во Белград каде што е затворен по апсењето.
Тој од Хашкиот Трибунал е баран за воени злосторства и геноцид за време на војната во Босна и Херцеговина и е во бегство од 1995 година.
XS
SM
MD
LG