Достапни линкови

Клинтон - односите со Пакистан на пресвртна точка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон за време на денешната посета на Пакистан изјави дека односите меѓу двете земји на пресвртна точка.
Односите станаа делумно тензични по убиството на лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен на почетокот на месецов во Пакистан.
Клинтон по разговорите со пакистанските лидери во Исламабад изјави дека САД и Пакистан треба заедно да продолжат во борбата против тероризмот и да ја истераат Ал Каеда од Пакистан и регионот.
XS
SM
MD
LG