Достапни линкови

Во Варшава почна самитот на Централна и Источна Европа


Коморовски и Медведев
Во Варшава денеска почна дводневниот состанок на претседателите на земјите од Централна и Источна Европа, на кој како специјален гостин ќе учествува и американскиот претседател Барак Обама. Меѓу дваесете претседатели е и македонскиот Ѓорѓе Иванов кој синоќа во Варшава оствари средба со неговиот полски колега Бронислав Коморовски. На самитот не учествуваат претседателите на Србија и на Романија Борис Тадиќ и Трајан Басеску, како протест против поканата за учество на претседателката на Косово Атифета Јахјага.
XS
SM
MD
LG