Достапни линкови

Нови воздушни напади врз Триполи


НАТО ги продолжи воздушните напади врз либискиот главен град Триполи. Агенцијата Ројтерс јави дека можеби било погодено и седиштето на либискиот лидер Моамер Гадафи. Претходно Шпанија соопшти дека Либија понудила итен прекин на огнот, но Вашингтон ја отфрли понудата.
XS
SM
MD
LG