Достапни линкови

Г8 со финансиска помош за Египет и Тунис


Лидерите на Групата Осум најразвиени земји на состанокот во Довил, Франција се очекува денеска да одобрат финанска помош за Египет и Тунис по востанијата во тие земји по кои беа отстранети од власт авторитарните режими. Се очекува лидерите да го поддржат и проширувањето на манадатот на Европската банка за обнова и развој и за Северна Африка и Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG