Достапни линкови

Хилари Клинтон во Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Исламабад во ненајавена посета на Пакистан во момент на заладени односи меѓу двете земји по убиството на Осама бин Ладен. Официјален Вашингтон го постави прашањето како поранешниот лидер на Ал Каеда можело да живее долго време во голем комплекс во близина на Исламабад. Пакистан го поздрави убиството на Бин Ладен, но ги критикуваше Соединетите држави за тајниот напад на американските сили.
XS
SM
MD
LG