Достапни линкови

Меркел - По Младиќ треба да се уапси и Хаџиќ


Младиќ беше уапсен во селото Лазарево во близина на Зрењанин
Германската канцеларка Ангела Меркел го поздрави апсењето на Ратко Младиќ, и притоа оцени дека тоа е добра вест за сите. Таа во сооопштението наведува дека Младиќ требало одамна да биде уапсен. Сега пред судот треба да се изведе и последниот човек кого го бара Меѓународниот суд, за воени злосторства во поранешна Југославија, Горан Хаџиќ, се наведува во соопштението на канцеларката.
XS
SM
MD
LG