Достапни линкови

Повеќе од 230 исчезнати во торнадото во САД


Градот Џоплин во американската сојузна држава Мисури е опустошен
Повеќе од 230 луѓе се водат за исчезнати во торнадото кое во неделата го погоди американскиот град Џоплин, соопштуваат локалните власти. Неколку денови, откако торнадото го опустоши градот, идентификувано е само едно од 152-те тела извадени од под урнатините.
XS
SM
MD
LG