Достапни линкови

Караџиќ жали што Младиќ е уапсен


Ратко Младиќ и Радован Караџиќ
Поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ , кој сe наоѓа во притвор во Хашкиот трибунал, изјавил дека му е жал што е уапсен Ратко Младиќ. Како што соопштува неговиот адвокат, Караџиќ очекува соработка со Младиќ, за да може да биде откриена вистината да тоа што се случувало во Босна.
XS
SM
MD
LG