Достапни линкови

Авганистан-седум НАТО војници загинаа во бомбашки напад


Седум војници од ИСАФ мисијата во Авганистан , денеска загинале во бомбашки напад во јужниот дел на земјата, соопштуваат од НАТО. Во соопштението не се наведува од каде се војниците ниту се дадени други детали за настанот.
XS
SM
MD
LG