Достапни линкови

Филе:апсењето на Младиќ е голем ден за сите


Штефан Филе
Европскиот комесар за проширување Штефан Филе изјави дека со апсењето на Младиќ е задоволена правдата , но и дека со тоа Србија ги острани препреките кон ЕУ. Денешниот ден е голем за сите, за Србија, српските граѓани , за Западен Балкан и и за сите нас, изјави Филе. Тој му оддаде признание на српскиот претседател Борис Тадиќ за неговата улога во соработката со Хашкиот трибунал но и за улогата за стабилизација на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG