Достапни линкови

Младиќ префрлен во Специјалниот суд во Белград


Полиција пред Специјалнит суд во Белград
Поранешниот лидер на босанските Срби Ратко Младиќ е спроведен попладнево во Специјалниот суд во Белград. Околу 16 часот Младиќ од Безбедносно информативната агенција бил префрлен во Специјалниот суд, каде се очекува да го сослуша истражен судија. На Младиќ ќе му биде прочитано обвинението, по што се очекува за неговото префрлање во Хашкиот трибунал да одлучат властите. На таа одлуча Младиќ има право да се жали, а конечната одлука ќе ја донесе Министерството за правда.
XS
SM
MD
LG