Достапни линкови

Милошоски-воените злосторства да не се товар на еден народ


Воените злосторства треба да се индивидуализираат , за да не бидат на товар на еден народ или држава , а со самото тоа да влијаат и на имиџот на целиот регион, рече министерот за надворешни работи Антонио Милошоски. Изјавата на Милошоски е коментар за апсењето на хашкиот бегалец Ратко Младиќ
XS
SM
MD
LG