Достапни линкови

Брамерц-Хашкиот трибунал го чека Младиќ


Главниот хашки обвинител Серж Брамерц
Главниот хашки обвинител Серж Брамерц им оддаде признание на српските власти за апсењето на Ратко Младиќ и изјави дека тоа ќе придонесе за помирување во регионот. Брамерц изјави дека чекаат да се обезбедат услови за префрлaње на Младиќ во Хаг, каде ќе му биде судено.
XS
SM
MD
LG