Достапни линкови

Митинг во знак на протест за апсењето на Младиќ


Ратко Младиќ
Лидерот на Српската радикална партија Драган Тодоровиќ најави дека ќе предложи да се организира митинг во знак на протест за апсењето на Ратко Малдиќ. Предлагам сите граѓани да дојдат на мирни демонстрации за да покажеме дека не се согласуваме со чинот кој се случи, изјави Тодоровиќ во Собранието на Србија. Тој оцени дека апсењето на Младиќ е еден од најтажните моменти во историјата на Србија, бидејќи Младиќ е симбол на српскиот војник,офицер-храбар и способен.
XS
SM
MD
LG