Достапни линкови

Бан Ки Мун го поздрави апсењето на Младиќ


Генералниот секретар на НАТО Бан Ки Мун
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го поздрави апсењето на хашкиот бегалец Ратко Малдиќ и оцени дека ова е историски ден за меѓународната правда. Младиќ е уапсен утрово на српска територија.
XS
SM
MD
LG