Достапни линкови

Воен хеликоптер на НАТО се урнал во Авганистан


Воен хелихоптер на НАТО се урнал денеска во источен Авганистан, при што загинал еден војник, соопштуваат од Алијансата. Во нивната изјава не се наведува причината за несреќата, нуту националноста на војникот. Досега годинава во Авганистан загинале 190 војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG