Достапни линкови

Карла дел Понте:вратата на ЕУ е отворена за Србија


Карла дел Понте
Поранешната обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте по апсењето на Ратко Младиќ изјави дека веќе нема препрека на патот на Србија кон ЕУ. Европската врата ви е отворена. Ова е одличан вест за граѓаните на Србија, изјави Дел Понте за српските медиуми. Таа се надева дека судењето на Младиќ ќе биде заедно со онаа на Радован Караџиќ , за да се забрза процесот.
XS
SM
MD
LG