Достапни линкови

Можеби е уапсен Ратко Младиќ


Б92 соопшти дека во тајна операција е уапсен Милорад Комадиќ, за кого се сомнева дека е Ратко Малдиќ, а во тек се ДНК анализи.
Претходно информацијата ја соопшти хрватски Јутарњи лист, повикувајќи се на извори од српската полиција.
Според неофицијални информации, апсењето го извела БИА, но се уште нема официјалана потврда за апсењето.
Полициски извори за Б92 тврдат дека резултатите од ДНК анализата можат да се добијат најрано за три дена.
Јутарњи лист пишува декја специјална единица на МВР на Србија во тајна операција на територијата на Србија го уапсила Милорад Комадиќ, но не ја наведува точната локација на апсењето.
XS
SM
MD
LG