Достапни линкови

24 загинати во борбите меѓу владините и анти-владините сили во Сана


Сана, Јемен
Во главниот град на Јемен, Сана денеска се слушале силни експлозии, а според некои извештаи, била уништена една опозициска телевизиска станица. Државната агенција јави дека во борбите меѓу владините и анти-владините сили во изминатата ноќ во Сана, загинале најмалку 24 луѓе. Најжестоки борби се воделе во близина на владините згради, вкалучувајки го и Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG