Достапни линкови

Експлозии во источна Кина


Кинеските државни медиуми соопштија дека три симултани експлозии одекнале во близина на владини згради во источна Кина, при што две лица загинале, а 6-мина биле повредени. Причините за екплозиите не се познати.
XS
SM
MD
LG