Достапни линкови

Жртви на протестите во Тбилиси


Грузијското министерство за внатрешни работи соопшти дека две лица загинале,од кои еден полицаец, а 37 биле повредени при денешната интервенција на полицијата за разбивање на демонстрациите пред парламентот во Тбилиси. Полицијата со водени топови и солзавец ги растера стотиците демонстранти кои бараат оставка од претседателот Михаел Саакашвили и одбиваат да ги прекинат протестите за да може да се одржи воената парада по повод денот на независноста на Грузија.
XS
SM
MD
LG