Достапни линкови

Кетрин Ештон денеска во Белград,утре во Приштина.


Високиот претставник на Европската Унија Кетрин Ештон ќе разговара со српските официјални претствници во Белград за реформите што Србија ги спроведува во процесот на придружување во ЕУ ,регионалната соработка како и за текот на дијалогот Белград Приштина, соопшти канцеларијата на високата претствничка. Шефицата на Европската диопломатија во петок ќе ја посети Приштина.
XS
SM
MD
LG