Достапни линкови

Напади на Нато силите во Триполи


Нато силите извршиле воздушни напади врз цели воТриполи синоќаЛибиската државна телевизија Ал Џамахирија јави дека бил извршен напад и врз училиште и дека биле предизвикани материјални и човечки штети,но немаше други детали.Ова е трета ноќ по ред во која во Триполи има напади.Американскиот претседател Барак Обама го предупреди либискиот лидер Муамер Гадафи дека притисокот нема да престане се додека тој не ја напушти функцијата. Ге 8 ќе дискутира за Либија на митингот што денеска почнува во Франција.
XS
SM
MD
LG