Достапни линкови

На Бриони регионална конференција на обвинители


Во Хрватска на Бриони почнува петата по ред регионална конференција на обвинители од Србија,Хрватска Црна Гора и Босна и Херцеговина, на која ќе учествува и српскиот специјален обвинител за воени злосторства Владимир Вукчевиќ.Дневниот собир ќе биде од работен карактер и затворен за јавноста.На состанокот ќе учествува и главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Бремерц кој ќе го објасни ставот и стратегијата на Хаг за случаите кои се во тек
XS
SM
MD
LG