Достапни линкови

Строс Кан преместен на нова локација


Поранешниот шеф на ММФ Строс Кан е однесен на нова локација во Њу Јорк додека се чека судска расправа за случајот. Строс Кан беше пуштен во домашен притвор со кауција од 1 милион долари. Собарка во хотел го обвини дека тој сексуално ја малтретирал. Неговата одбрана трвди дека тој е невин.
XS
SM
MD
LG