Достапни линкови

Случајно пронајдени 114 килограми хашиш


илустрација
Пред два дена во атарот на селото Враништа во близина на течението на реката Црн Дрим пронајдени се вкупно 114 килограми опојна дрога хашиш. Како што изјави портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, дрогата била пронајдена случајно, при вршење ископ со градежна машина. „На длабочина од околу еден метар биле принајдени повеќе најлонски вреќи во кој биле сместени пакетчињата со дрогата. Сите пакетчиња биле обвиени со самолеплива лента“ рече Димоски.
XS
SM
MD
LG