Достапни линкови

Обама на средба со Камерон во Лондон


Американскиот претседател Барак Обама денеска се сретна со британскиот премиер Дејвид Камерон во Лондон. Двајцата разговарале за безбедносната ситуација во Авганистан, интервенцијата на НАТО во Либија и протестите на Блискиот Исток. Обама и Камерон би требало да одржат заедничка прес конференција денеска.
XS
SM
MD
LG