Достапни линкови

Најмалку 5 загинати во напад на бомбаш самоубиец во Пешевар


Бомбаш самоубиец изврши напад врз полициска станица во Пешевар, при што загинаа 5 лица а беа ранети 30 тина. Во близина на станицата е воен комплекс и американскиот конзулат.
Пакистанските талибанци соопштија дека станува збор за одмазда за убиството на лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG