Достапни линкови

Продолжија нападите на НАТО врз Триполи


Силни експлозии беа слушнати над Триполи по продолжувањето на воздушните напади на НАТО врз главниот град на Либија. Најновите напади доаѓаат по едни од најтешките бомбардирања на Триполи досега, од пред речиси 24 часа. Либиската државна телевизија соопшти дека бројот на жртвите од претходните напади се искачил на 19.
XS
SM
MD
LG