Достапни линкови

Во Лондон средба Камерон- Обама


Американскиот претседател Барак Обама и британскиот премиер Дејвид Камерон на нивната денешна средба во Лондон ќе го нагласат заедничкиот напор да се принуди либискиот лидер Моамер Гадафи да се повлече од власта. По средбата и заедничката прес конференција, Обама ќе има обраќање и во британскиот парламент. Притоа тој ќе говори за главната тема на неговата турнеја- дека САД и Европа мора да играат водечка улога во глобалната безбедност.
XS
SM
MD
LG