Достапни линкови

Времето денеска нестабилно со дожд и грмежи


Времето ќе биде сончево со умерена облачност претпладне. Попладне ќе има интензивен развој на нестабилна облачност со дожд и грмежи. На некои места ќе има појава на невреме со интезивен пороен дожд, силни електрични празнења, град и силен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 28 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG