Достапни линкови

Авганистански гувернер се спаси од заседа


Гулаб Мангал
Гувернерот на авганистанската провинција Хелманд се спаси од заседа во која вооружени напаѓачи убија двајца. Како што потврдија од неговиот кабинет, Гулаб Мангал и членовите на неговата делегација биле нападнати на враќање од провинцијата Сангин. Нападот се случува на ист ден со обидот за атентат на шефот на Авганистанската разузнавачка служба Ахмад Зиа во Кабул.
XS
SM
MD
LG