Достапни линкови

Филипини: Политичарите да се погрижат за фер и демократски избори


Обврска е на сите политичари и лидери да се погрижат секој гласач на фер и демократски начин да го изрази своето убедување, изјави денеска холандската амбасадорка Симоне Филипини. „Не е мое да оценувам, но изборите треба да бидат фер и демократски. По изборите ќе имаме оценка на ОДИХР и се надевам дека тие така ќе ги евалуираат“ рече амбасадорката при нејзината посета на Прилеп.
XS
SM
MD
LG